Ana Sayfa » Ürünler » Tersiyer Kırıcı
Tersiyer Kırıcı - Kum Makinası

Tersiyer Kırıcı

65 lik Tersiyer Kırıcı
100 luk Tersiyer Kırıcı
130 luk Tersiyer Kırıcı
150 lik Tersiyer Kırıcı

İnce ve kübik malzeme elde etmek için kullanılan kırıcılar tersiyer kırıcı olarak tanımlanır. Tersiyer kırıcının çalışma prensibi elek üstünde yer alan malzemenin, yüksek hızla dönen bir rotorun üzerinde yer alan kırıcı palet ya da paletler ile sabit paletlere çarptırılması üzerine kuruludur. Bu çarpma ile ince ve kübik malzemeler elde edilebilir. Tersiyer kırıcılarda her iki yöne de dönebilen robot vardır. Aynı zamanda çevrilmeleri durumunda iki yüzü de kullanılabilen çekiçler de bulunur. Hızlı dönen rotor ve çarpma takozların dizaynı sayesinde kaliteli kum elde etmek mümkün olmaktadır. Tersiyer kırıcıların her iki tarafında da tam açılabilen kapaklar bulunmaktadır. Bu kapaklar bakım çalışmalarının kolaylıkla yapılabilmesini sağlar.

Firmamız her türlü kırıcı makine imalatı yapmaktadır ve tersiyer kırıcı makineler konusunda iddialıdır. Kırıcı makineler oldukça dayanıklı ve uzun yıllar çalışmaya devam edebilen makinelerdir. Fakat işletmeler kaliteli ürün almak istiyorlarsa firmamız gibi bu sektörde isim yapmış kuruluşlardan makine alımı yapmalıdır. Uzun yıllardır bu sektörde hizmet veren firmamızın referansları, bizim kırıcı makinelerimizi kullanan müşterilerimizin memnuniyetidir. Firmamız tersiyer kırıcı makineleri üretimi yaparken çarpma takozlarında özel bir dizayn kullanır. Bu dizayn kırıcı makine kullanımı ile elde edilen kumun katışıksız ve kaliteli olmasını sağlar. Ayrıca üretim esnasında rotor hızının yeterli yükseklikte olmasına da azami önem verilmektedir.

Yüksek Kapasiteli Tersiyer Kırıcılar

Halk arasında kum makinesi olarak da bilinen tersiyer kırıcı çok ince bir işçilik çıkartır. Halk arasında kum makinesi olarak anılmasının sebebi bu ince işçiliktir. Tersiyer kırıcılar parçaların arasından neredeyse un kıvamında parçalar üretebilir. 0.5 mm malzeme kullanmak isteyenler tarafından tercih edilen bir kırıcıdır. Tersiyer kırıcılar çok küçük malzeme elde edilmesi için primer ve sekonder kırıcıların arkasından kullanılır. Tersiyer kırıcı imalatının diğer kırıcıların bir devamı olarak kabul edilmesi gerekir. Kırma işlemine başlanırken önce primer kırıcılar kullanılır. Ardından malzemeyi istenen boyuta getirmek için sekonder kırıcı kullanılır. En son iyice ufaltmak ve kum kıvamına getirmek için de tersiyer kırıcı kullanmak gerekir. Bunlar peş peşe kullanılan kırıcı makinelerdir bu nedenle kırıcı makine üreticileri hepsinin üretimini yapmaktadır.

Tersiyer kırıcılar işleme girecek olan malzemenin özelliğine göre farklı performanslarda çalışır. Piyasada iki devirde üretimi yapılmaktadır. 700 veya 1000 devir rotor hızını belirler. Bu nedenle çalışılacak malzemenin özelliklerine göre devir seçimi yapılabilir. Tersiyer kırıcıların kullanılan malzemeden %40 ila %60 oranında kum çıkarabilme kapasiteleri vardır. Bu oranda kullanılan malzemenin cinsi de etkili olmaktadır.

Tersiyer Kırıcı
5 (100%) 2 votes

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir