Ana Sayfa » Ürünler » Sekonder Kırıcı
Sekonder Kırıcı

Sekonder Kırıcı

 • Genel Bilgiler
 • Teknik Özellikler
 • Ürün Resimleri
 • Teklif Alın

Sekonder kırıcılar taş kırma eleme tesislerinde ikincil kırıcılar olarak geçmektedir. Sekonder kırıcılar birincil kırcılardan gelen taşları daha da küçük formlara dönüştürmektedir. Granit, bazalt, kalker gibi farklı sertlikte olan tüm taş türlerinin kırım aşamasında kullanılan sekonder darbeli kırıcı çeşitleri alınmak istenilen performansa göre türlerine ayrılır. Hidrolik malzemelerden üretilen makineler hem kurulum hem de montaj işlemleri sırasında zamandan tasarruf yapma imkânları sağlamaktadır. Kırma ve eleme sistemleri içerisinde en fazla tercih edilen sekonder kırıcılar darbeli kırıcılar kategorisinde yer almaktadır. Avrupa standartlarında CE sertifikalar ile üretilen konkasör sistemleri, uzun yıllar güvenle kullanıma uygun olarak tasarlanmıştır. Ayrıca fazla işçi gücüne gereksinim duymayan darbeli kırıcılar kullanım olarak elektronik yazımlar ile de kontrol edilebilmektedir.

Akıllı yazılımları sayesinde tek bir operatör tarafından kontrol edilebilmektedir. Tamamen hidrolik malzemelerden üretilen sistemleri sayesinde bakım, onarım, montaj ve temizlik zamanlarında oldukça kolay bir şekilde fazla iş gücüne ihtiyaç duyulmadan bakımları yapılabilmektedir. En zor arazi koşullarında çalışma imkânları özellikle dere yataklarında bulunan madenlerde gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Mobil ve sabit kırıcı sistemlerinde kullanıma uygun olarak tasarlanan sekonder kırıcılar mobil kırıcı sistemlerinde oldukça zor arazi koşullarında dar ve engebeli arazilerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Kısa süre içerisinde firmalar tarafından benimsenip kullanılan sekonder kırıcılar oldukça küçük formda malzeme eldesi elde etmek isteyen firmalar tarafından tercih edilmektedir.

Sekonder kırıcıların genel olarak çeneli ve darbeli kırıcılar ile kullanılmasındaki avantajları;

 • Yüksek dayanıklılık seviyesi ile çalışılmakta ve açık disk sistemi ve gerilimsiz rotor makineleri barındırmaktadır.
 • Darbeli kırıcılarında büyük rulban yatakları bulunmaktadır.
 • Yüksek krom ve mangan alaşımlı çekiçleri
 • Arka kapıları sırt plakası cıvatalarına erişim olanağı sağlamaktadır.
 • Kırıcıların iç yüzeyleri aşınmaya dayanıklı astar plakalar ile kaplanmıştır.
 • Hidrolik silindirler ile açılan gövde ile kolay temizlik imkânları
 • Yüksek redüksiyon oranı
 • Büyük boşaltma açıklığı hidrolik ayar sistemi ile perde açıklığı ayarlanarak ürün boyutu ayarlanır.

Avantajlarından da anlaşılacağı üzere sekonder kırıcılar üretim tesislerinde hem mekanik hem de elektriksel olarak büyük avantajlar sağlamaktadır. Firmamız tarafından yıllardır sekonder kırıcı üretimleri yapılmakta ve ülkemiz ve Avrupa’nın birçok ülkesine makineler tasarlanmıştır. Sizler de firmanızın üretim kapasitesine uygun bir sekonder kırıcı satın almak isterseniz firmamız ile iletişime geçerek kısa süre içerisinde makinelerinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Nakliye kurulum ve montaj işlemleri tamamen firmamız tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca firmamız tarafından sağlanan teknik servis hizmetlerimiz ile üstün teknik servis hizmetlerimizden de yararlanabilirsiniz.

Model Kapasite Rotor Ebadı Motor Gücü Toplam Ağırlık Maksimum Besleme Ürün Çıkış Boyutu
DMK 01 Sekonder Darbeli Kırıcı 130-200 T/S 1120×1000 mm 160 kw 16500 KG 450 MM 0-25 MM
DMK 02 Sekonder Darbeli Kırıcı 170-250 T/S 1120×1250 mm 200 kw 18500 KG 450 MM 0-25 MM
DMK 03 Sekonder Darbeli Kırıcı 250-350 T/S 1120×1500 mm 250 kw 21000 KG 450 MM 0-25 MM
DMK 05 Sekonder Darbeli Kırıcı 450-600 T/S 1400×2000 mm 500 kw 35000 KG 700 MM 0-25 MM

Sekonder Kırıcı
5 (100%) 1 vote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir