Ana Sayfa » Ürünler » Mobil Konkasör Tesisi
Mobil Konkasör Tesisi

Mobil Konkasör Tesisi

Mobil Konkasör Tesisi Pro-70
Mobil Konkasör Tesisi Pro-90
Mobil Konkasör Tesisi Pro-100
Mobil Konkasör Tesisi Pro-120
Mobil Konkasör Tesisi Pro-150
Mobil Konkasör Tesisi Pro-180

Mobil konkasörler tesis içerisinde bir yerden başka bir yere taşınabilen konkasör makinelerine denilmektedir. Taş ve maden ocaklarından çıkartılan çok büyük taş ve kayaların kırılarak daha küçük malzemeler kum, çakıl, mıcır gibi küçük malzemeler haline getirilmesi işlemlerini yapan makinelerdir. Konkasör tesisleri sabit ve mobil olarak ikiye ayrılmıştır. Mobil konkasörler daha çok büyük arazilerde aynı zaman dilimlerinde farklı yerlerde çalışmak durumunda olunan işlerde kullanılmaktadır. Yalnız son zamanlarda sabit konkasörler pek aktif olarak kullanılmamaktadır. Hem maliyet olarak çok yüksek fiyatlarda olması hem de taşınma zorlukları nedeni ile şirketler daha çok mobil konkasörlere yönelmektedirler. Mobil konkasör tesislerinde makineler üretim miktarlarına göre 90’lık, 100’lük, 120’lik, 150’lik olarak çeşitlilik göstermektedir. Bu özellikler ise çıkacak taşın veya hammaddenin özelliklerine göre belirlenmektedir.

Mobil Konkasör Avantajları

  • Çok işlevli primer darbeli kırıcılar ile ürün boyutlarını yüksek kapasiteli olarak kırabilirsiniz.
  • Tüm tesis tek şase üzerine kurulmuştur. Bu da en hızlı üretim hattı avantajına sahip olmanız anlamına gelmektedir.
  • Nakliye, taşınma ve montaj işlemleri kısa süre içerisinde yapılmaktadır.
  • Mobil darbeli konkasör tesisleri tamamen hidrolik sistemlere sahiptir.
  • Hidrolik üniteler; kurulum, montaj ve taşıma işlemleri için oldukça yüksek kolaylıklar sağlamaktadır.
  • Kapalı devre konkasör sistemleri tek bir işçi tarafından kullanılabilir. Bu işçi gücünden yüksek miktarda tasarruf yapmanız manasına gelmektedir. Beslemesi ise kamyon, loder veya ekskavatör ile sağlanabilir.

Mobil Konkasör Teknik Özellikleri ( 100’lük İçin)

  • Üretim kapasitesi: 150 – 180 saat / ton
  • Maksimum besleme miktarı: 1000 x 1000 mm
  • Toplam motor gücü 245 kW
  • Rotor çapı: 1200 x 1000 mm

Mobil konkasörler teknik özellikler ve avantajlar açısından bakıldığı zaman tesislerin son zamanlarda daha az enerji ile daha fazla iş yapabilme olanakları sağlamaktadır. Mobil konkasörlerin diğer bir avantajı ise zorlu arazi koşullarında kolaylıkla çalışma ve üretim yapma imkanlarını da barındırmasıdır. Her mevsim ve her türlü zorlu hava koşullarında çalışma kapasitelerine sahip olmaları ve ayrıca paslanmaz ve sağlam materyallerden üretilmelerinden kaynaklı olarak da uzun ömürlü kullanım avantajları bulunmaktadır.

Firmamız tarafından üretimi yapılan mobil konkasör sistemleri ile hem Türkiye’de hem de Avrupa’da satışlarımız hız kesmeden devam etmektedir. Sizler de bu avantajlı ürünlerden almak ve firmamızın üstün hizmetlerinden yararlanmak isterseniz kısa süre içerisinde internet üzerinden ya da telefon numaralarımız ile firmamıza ulaşabilirsiniz. ayrıca kurulum montaj işlemleri de firmamız tarafından karşılanmakta ve eğer ihtiyacınız olursa kısa sürede sizlere hizmet edecek teknik servis hizmetlerimiz de bulunmaktadır.

Mobil Konkasör Tesisi
5 (100%) 3 votes

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir