Ana Sayfa » Ürünler » Konik Kırıcı
Konik Kırıcı

Konik Kırıcı

  • Konik Kırıcılar
  • Teklif Alın

Granit, bazalt ve andezit gibi sert ve aşındırıcı malzemelerin kırılmasında konik kırıcı kullanılmaktadır. Bu malzemelere dere yataklarında sık rastlanılmaktadır. Konik kırıcıların sekonder kırıcı ve tersiyer kırıcı olarak da kullanıldığı görülmektedir. Konik kırıcılar malzemeleri sıkıştırır, keser ve büker. Konik kırıcılar ile kırma işlemi bu aşamalar yoluyla yapılır ve çok başarılı sonuçlar verir. Malzemelerin sıkıştırılarak kırılması açığa çıkan toz oranını düşürmekte ve böylece daha sağlıklı bir çalışma ortamı yaratmaktadır. Ayrıca  çevreye verdiği zarar da daha az olmaktadır. Yine bu kırma metodunda kırma makinesinde görülen aşınma oranı da aşağı çekilmekte ve makinenin ömrü uzamaktadır.

 

Firmamız çevreci olduğu ve işletme maliyetlerinin düşük olması nedeniyle konik kırıcı makineleri müşterilerine önermektedir. Aşınma oranın az olması kırıcı makinenin ömrünü uzatmakta ve işletme maliyetlerini düşürmektedir. Konik kırıcıların sekonder kırıcı ve tersiyer kırıcı olarak kullanabilmesi de işletme maliyetlerinin daha fazla geri çekilmesini sağlamaktadır. Firmamız her üretimini yaptığı her kırıcı makinenin nakliyesini sağlamakta ve kurulumunu yapmaktadır. Aynı zamanda kendi üretimimiz makinelerin bakım ve onarım çalışmaları da yapılmaktadır. Konik kırıcılarda yıpranma payı çok az olduğu için sık bakım ya da onarım gerektirmemektedir. Bu da işletme maliyetlerine olumlu yönde yansımaktadır. Ayrıca gerekirse bakım ve onarım çalışmaları konik kesici üzerinden rahatlıkla yapılabildiği için bakım maliyeti düşük olmaktadır. Firmamız müşterilerinin memnuniyetini düşünen yaklaşımı nedeniyle onlara konik kesici önermektedir.

Yeni Nesil Konik Kırıcılar

Konik kırıcılarda toza karşı koruyucu olması sağlanmaya çalışılmıştır. Bu nedenle konik kırıcı tasarımı yapılırken toza karşı korumalı bir iç tasarım uygulanmıştır. Konik kırıcılarda otomatik veya manuel kullanım seçeneği bulunmaktadır. İşin mahiyetine göre en uygun seçenek seçilir. Kırıcı makinelerde kırılması gereken malzemenin boyutu önem taşımaktadır. Malzeme ne kadar küçültülecekse ona göre ayar yapmak gerekir. Konik kırıcılar kolay ayar yapabilme  özellikleriyle de öne çıkmaktadır. İçine kolay ulaşılabilecek şekilde tasarlandıkları için bakım çalışmaları kolay yapılabilmekte ve çok çabuk müdahale edilebilmektedir. Kontrol paneli ile birçok çalışma yapılabilmesi söz konusudur. Makinenin çalıştırılması veya durdurulması kontrol paneli üzerinden rahatlıkla yapılabilmektedir. Malzemenin giriş haznesinin genişliği de kontrol paneli üzerinden ayarlanabilir. Yağlama ve hidrolik sistem ayarları da kontrol paneli üzerinden yapılabilir.

 

Konik Kırıcı
5 (100%) 1 vote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir